Семінар вихователів з теми «Формування економічної грамотності сучасної дитини»

24 бер. 2017
23.03.2017 року в дошкільному навчальному закладі «Веселка» відбувся семінар вихователів з теми «Формування економічної грамотності сучасної дитини».

Всіх присутніх привітала завідуюча ДНЗ «Веселка» Чижик Т. І. Вихователь-методист Льодін Г. В. зробила для вихователів повідомлення на тему: «Особливості соціально-економічної освіти дошкільників». Було показано  два інтегрованих заняття в різних групах та музична вистава «Чеснота Ведмежати».

Інтегроване заняття в старшій групі «Полуничка» на тему: «Лісова крамниця» провели вихователі Герасименко В. О. та  Щербак Н. П. Заняття  сприяло формуванню  в дітей уявлення про потреби і бажання, спонукало до розуміння  відмінності  між словами «хочу» і «треба». Вихованці  ознайомилися  з економічними поняттями «гроші», «зарплата», «сімейний бюджет».  Діти зрозуміли , що люди різних професій працюють і за свою працю отримують зарплату, навчились  відрізняти гривні різного номіналу; розширили  знання про те, що таке «реклама». Заняття сприяло вихованню  в дітей працьовитість, бажання допомогти та уміння здійснювати самоаналіз діяльністі.

Друге інтегроване заняття в середній групі «Соняшок» на тему: «Село, в якому я живу» провела Ластовка В. М. Вона ознайомила дітей з проблемою збереження чистоти населеного пункту, з правилами поводження з побутовим сміттям на вулиці та вдома. Заняття спонукало вихованців підтримувати  чистоту і порядок у довкіллі, підвищувати культуру побуту, закріплювати знання дітей про довкілля, сформувати розуміння того, що ставлення до природних ресурсів повинно бути бережливим та раціональним, доглядати дерева і квіти, берегти красу природи та насолоджуватися  природою та навколишнім середовищем.

Музичну виставу «Чеснота Ведмежати» разом із дітьми підготували керівник театрального гуртка «Теремок» Логвиненко І. О. та музичний керівник Тесленко І. М. Вистава дала дітям зрозуміти, що людину прикращають не одяг, а  добре серце та добрі вчинки.